مشاور ابتکار عنوان کرد: زمین پاک نیاز مبرم آینده
چهارشنبه, 05 آذر 1393 ساعت 18:13
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در آینده بیش از پیش به زمین پاک نیاز خواهیم داشت.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، سیداحمد نبوی در جلسه کارگروه آمایش سرزمین استان مرکزی که در نیروگاه رودشور زرندیه برگزار شد، افزود: امسال اولین سال بعد از انقلاب است که توسط مقام معظم رهبری و دولت به محیط زیست اهمیت ویژه‌ای داده شده است.

وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس محیط زیست ضربه‌های بسیاری خورده است، اظهار کرد: همه مسئولان کشور دست به دست هم دادند که محیط زیست را دوباره احیا کنند. وی افزود: در عصر حاضر هر کس محیط زیست و آب سالم‌تر داشته باشد برای به زانو درآوردن دشمنان نیازی به جنگ ندارد.نبوی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید عزم خود را جزم کرده تا در حوزه محیط زیست به طور جدی وارد شود و رهبری نیز با تمام قوا از این موضع حمایت می‌کند تا تمام امکانات برای ما مهیا شود.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه در آینده به زمین پاک بیش از پیش نیاز است، تصریح کرد: مدیران کارخانه و شرکت‌ها باید ابتدا سلامتی و نفس مردم را در نظر بگیرند چرا که همه اقدامات در نهایت برای دستیابی به زندگی مطلوب است.

 وی با اشاره به ویژگی‌های خاص زرندیه اظهار کرد: زرندیه باید به شهرستان سبز استان و کشور تبدیل شود.

 سیداحمد نبوی ادامه داد: اراک و تهران را نمی‌توان به سرعت تغییر داد اما، می‌توان زرندیه که در حال حاضر آب، هوا و خاک پاک و سالم دارد را سالم نگه داشت.

 ریه تنفسی تهران بدون اغراق زرندیه خواهد بود اگر...

 به گزارش ایسنا، فرماندار زرندیه نیز در این جلسه گفت: ریه تنفسی تهران بدون اغراق زرندیه خواهد بود، به شرط آنکه امکانات لازم به این شهرستان تزریق شود.

 محمد کردی با اشاره به توفان اخیر تهران که منجر به کشته شدن پنج نفر شد، افزود: زرندیه می‌تواند بسیاری از ریزگردهای ورودی به تهران را مدیریت کند که این امر مهیا شدن محیط سبز در شهرستان را می‌طلبد.

 وی اظهار کرد: به جای ایجاد فضای سبز در بزرگراه‌ها و پارک‌های تهران می‌توانیم فضای سبز زرندیه را به عنوان ریه تهران افزایش دهیم.

 وی با اشاره به فضای سبز ایجاد شده در قالب پسته‌کاری در پرندک و شاکله گیاهی این درخت، بیان کرد: در حال حاضر پنج هزار و 500 هکتار پسته کاری در زرندیه وجود دارد که قابلیت افزایش به 20 هزار هکتار را هم داراست.

 کردی خاطرنشان کرد: زرندیه به لحاظ وسعت، دومین شهرستان و از نظر جمعیت ششمین شهرستان استان است که دارای پنج شهر، دو بخش و سه شهرک صنعتی فعال است.

 وی با اشاره به برخی ویژگی‌های این شهرستان گفت: زرندیه با پنج استان و 9 شهرستان هم مرز است و می‌طلبد که مدیران استانی نگاه ویژه‌تری به شهرستان‌های ساوه و زرندیه داشته باشند.

 وی در پایان از زرندیه و ساوه به عنوان پر و بال پرواز استان مرکزی یاد کرد و از مسئولان استانی خواست تا به مدیران شهرستان اختیارات لازمه را بدهند.

 

 

بازدید 3337 بار

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید