«دی جی کالا و اسنپ»
دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 15:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

«دی جی کالا و اسنپ»

اینکه امروز درگیر یک جنگ اقتصادی بزرگ هستیم بر کسی پوشیده نیست، جنگی که از دو جبهه سنگین به مردم ایران تحمیل شده است . جبهه اول آمریکا و تحریم های بسیار سنگین اقتصادی کدخدای مستکبر جهان و جبهه دوم نیروهای خائن و ستون پنجم داخلی، دشمن اول اجازه ورود درآمدهای جدید به سبد اقتصادی کشور را نمی هد و دومی کف سبد را سوراخ کرده است و از تتمه حساب ملت به بدترین وجه ممکن دزدی می کند.
از دشمن غدار انتظار رحم و شفقت به ملت ایران را نمی توان داشت ولی آیا کوتاهی و مسامحه در مقابله با ستون پنجم دشمن که سالها از جیب ملت ایران خورده است و اکنون نیز از سبد مالی این مردم با رانت و اختلاس و حقوق نجومی و مناقصه و واگذاری های اصل 44 و ... برداشت می نماید، درست است ؟
کاری را که آقای رئیسی شروع کرده است را نباید با ارتباطات خاص و وابستگی های جناحی و ملاحظه کاری و ... ابتر کرد و باید امیدوار باشیم که همه خیانتکاران سالهای قبل و حال حاضر در دام عدالت گرفتار آیند.
یکی از راه های شکست دشمن در این جنگ بزرگ اقتصادی ، ایجاد اشتغال و بهبود معیشت مردم از محل کارآفرینی و تولید ثروت در خانواده ها می باشد.
نگاهی به فرصت از دست رفته در 7 سال گذشته در برزخ نافرجام برجام آه از نهاد همه ایرانیانی که آرزوی حداقل درآمد را در عرصه داخلی داشتند را بر می آورد . در این میان نخبگانی وجود داشتند که بدون آنکه منتظر فرجی از خارج بشوند با هوشمندی و هوشیاری به داد ملت خود رسیدند و در قالب ایده های استارت آپی در پی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی برآمده اند و بار بزرگی را از دوش مردم در عرصه ایجاد اشتغال برداشتند، یکی از این مجموعه ها شرکت اسنپ و نمونه بارز دیگر آن دی جی کالا بوده است.
در شرکت اسنپ که هم اکنون حدود 1600 نفر نیرو بیمه شده و نزدیک به 2 میلیون راننده در 140 شهر ایران مشغول به کار هستند به اندازه ده سال دولت های چاق و فربه فعلی و  قبلی تولید اشتغال کرده است.
مجموعه دی جی کالا حدود 7000 نیروی مستقیم بیمه شده و با تنوع توزیع و فروش بیش از 1.700.000 محصول در ایران ، موتور محرکه فروش محصولات کارخانه های ایران می باشد که به صورت غیر مستقیم نزدیک به دو میلیون شغل را با ثبات کرده است.
مسئولین امروز کشور باید صاحبان این ایده ها و ایده های مشابه این موارد را که توانسته اند در بدترین دوره اقتصادی ایران اسلامی بار بزرگی از دوش مردم و دولت ها بردارند را در بالاترین مرتبه منزلت اجتماعی قرار دهند .
اما موضوع جالب از این جا شروع می شود که افراد نابخرد و ناآگاه در حوزه اقتصادی و بی خبر از معیشت مردم برخی اوقات سخنانی را می گویند که تن هر آدم شریفی را می لرزاند. نماینده محترم مردم شریف زنجان در روز اول تیر ماه در نطق خود اعلام کرده بود که شرکت های دی جی کالا و اسنپ که درصدی از سرمایه آنان را سرمایه گذار خارجی تامین کرده است می تواند برای امنیت کشور خطرناک باشد. هیچ کس نیست که به ایشان بفرماید که امنیت کشور همین امروز به دلیل بیکاری چندین میلیون جوان تحصیل کرده کشور در خطر بالفعل می باشد و به جای اینکه با سخنان نسنجیده خود شغل همین تعداد افراد را به خطر بیاندازید بفکر تصویب قوانینی باشید که بتواند اشتغال جدید ایجاد کند و از همین کسب و کار های پر بازده اینترنتی حمایت نمایید.
کسانیکه این اشتغال های اینترنتی را ایجاد کرده اند مردان بزرگ این برهه از تاریخ سخت ایران هستند که همه مسئولین کشور به آنان بدهکارند و باید سر تعظیم در مقابل آنان فرود بیاورند .
انشاال... که بیدار بشوید قبل از آنکه خیلی دیر شده باشد.
سید احمد نبوی
دبیر کل حزب همت

بازدید 1010 بار

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید