سید احمد نبوی :فساد، پاشنه آشیل جمهوری اسلامی است/ ما به مردم آموزش رفراندوم نداده ایم
چهارشنبه, 12 ارديبهشت 1397 ساعت 18:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نظرتان در مورد خانه احزاب و عملکرد آن در مقابل احزاب سیاسی کشور چیست؟
 
من خانه احزاب را قبول ندارم و در جلسات آن شرکت نمی کنم. من یک خانه احزاب در حزب خودم ایجاد خواهم کرد. نمونه اش را بگویم، ماه رمضان آینده قصد داریم مسابقات فوتسال احزاب را برگزار کنیم. کمیته ورزشکاران ما اعلام خواهند که مسابقات احزاب خواهیم داشت. ببینیم چند حزب می توانند ۱۰ اسم بدهند و بازی کنند؟ اصلا ۱۰ عضو فعال دارند؟ در ضمن حتما هم باید کارت شناسایی حزب داشته باشند تا ببینیم چند حزب کارت شناسایی برای اعضای خود صادر کرده است؟ خانه احزاب باید آنجا شکل گرفته شود، باید به احزاب یاد بدیم که قد و قواره خود را در مردم بزرگ کنند. در حال حاضر هم داریم باشگاه خبرنگاران احزاب راه اندازی می کنیم و گمان می کنم به زودی آماده شود. اگر یادتان باشد یک شرکت تعاونی مطبوعات وجود داشت که اقای مظلومی آن را سیاسی و خراب کرد. اگر آن سیاسی نکرده بود، خیلی جواب می داد. من می خواهم شرکت تعاونی احزاب ایجاد کنم. مگر قانون نمی گوید که احزاب حق کار اقتصادی ندارند؟ خب موقعی که نداریم، باید بیرون حزب یک تعاونی بزنیم کار اقتصادی کنیم برای احزاب و پول در بیاوریم. 
 
به نظر شما این قانون که احزاب منع می شوند از فعالیت های اقتصادی، فساد زا نیست؟ پس حزب پول خود را از کجا در آورد؟
 
بله فساد آور است، الان احزاب از دوجا هزینه های خود را تامین می کنند: اول رانتی که ایجاد می کنند، یک وزیر را می برند در بدنه دولت تا وزیر پول آن ها را  بدهد، و راه دوم اینکه برود وزارت کشور و بگوید قانون گفته باید به احزاب کمک کنید، این هم می شود نوکری دولت!دولت می گوید سهمت را نمی دهم تا این  بیانیه را ندهی نمی دهم! اینکه راه در آمد نمی شود. راهش این است ‌که یک شرکت تعاونی احزاب ایجاد شود و فعالیت های اقتصادیمان را آنجا انجام می دهیم و هر چقدر در آمد بود بین خودمان تقسیم می کنیم. 
 
 
اژدهای هفت سر فساد در تمامی ارکان کشور چنبره زده و مردم دیگر توقع این را ندارند که فساد ریشه کن شود، همینقدر که ببینید کم شده راضی می شوند! اما مجلس توانایی مبارزه حداقلی با فساد را هم از خود نشان نداده است.
 
همانطور که آشیل فقط از پاشنه آسیب پذیر بود، پاشنه آشیل جمهوری اسلامی هم فساد است. سال ۵۷ امام ما را از دره حرکت داد و گفت بروید. ما در ایستگاه اول در راه قله برخوردیم به جنگ، جنگ را برای ما به وجود آوردند چون می دانستند اگر ما به قله برسیم، همه دنیا هم می خواهند به قله برسند. ایران نماد استقلال است. کشورهای دنیا منتظرند ببینند آیااستقلال ثمر می دهد یا نه. روسیه و کره  شمالی بازی است. 
ما نوک قله ایم، صدمتر مانده برسیم، بوران گرفته، آذوقه کم داریم، نفسمان گرفته و پاهایمان تاول زده، فاصله تا قله را می بینیم، یا باید برگردیم که همان غلط کردن است، یا باید با تحمل فشار بریم بالا. این بوران‌همان فساد است که در صدمتری گریبان ما را گرفته، همان پاشنه آشیل. باور من این است که در سال ۹۸ و ۱۴۰۰ این بوران خواهد شکست. مردم یک تغییری ایجاد می کنند و احساس می کنم که با آن می توانند تا قله بروند. ۷۳ درصد مردم ما در اردیبهشت۹۶ پای صندوق رفتند، مگه همان هایی نیستند که در تاکسی واتوبوس بد و بیراه می گویند؟ اما جایی که  باید بایستند، پای نظام خواهند ایستاد. این مردم هستند، آنی که دارد مجبور می کند این ها را که از قله برگردند، همان فساد است. بی لیاقتی است. من باورم این است که اگر بتوانیم در انتخابات۱۳۹۸ نمایندگان مستقل را بیشتر کنیم، می توانیم موفق شویم.
ما به سمت ملی شدن می رویم. هدفمان این است که اگر ۱۰۰شورایاری تهران را در اختیار بگیریم، برای ملی شدن گام برداریم و دنبال نماینده های مستقل خواهیم رفت. و اگر بتوانیم مجلس مستقلی داشته باشیم، شک نکنید قبل از ۱۴۰۰ متمم قانون اساسی خواهد خورد و نظام پارلمانی شکل خواهد گرفت.
 
بحث رفراندوم مطرح شد و کسی متوجه نشد این رفراندوم برای چه چیزی است؟ نظر شما درباره رفراندوم چیست؟
 
ببینید ما آموزش رفراندوم ندادیم، ما آموزش همه پرسی نداده ایم. ما تا می گوییم رفراندوم می گویند امریکایی ها دارند می آیند، ما معتقدیم باید اول در تهران چند رفراندوم برگزار شود تا مردم میزان اثرگذاری خود را در خدمات شهری ببینند. برای مثال شهرداری یک سوال آماده کند که مردم، اجازه می دهید که ساختمان های بیش از ۳۰۰متر را ۱۰درصد عوارض بگیریم اما ساختمان های کمتر از ۱۰۰متر را از مالیات معاف کنیم؟ چند درصد رای می دهند؟ ۷۵درصد رای می دهند چون دارند در ساختمان های زیر ۱۰۰متر زندگی می کنند. بعد مردم متوجه می شوند چقدر رفراندوم خوب است، چقدر عالی است. یا اینکه بگوییم اجازه می دهید کاری کنیم در اتوبان های تهران خودروهای تک سرنشین حرکت نکنند؟ ما معتقدیم باید اول رفراندوم های محلی شکل بگی رد تا مردم تاثیر آن را ببینند. پس از این می توان رفراندوم در شطح ملی برگزار کرد، و سوال طوری مطرح شود که شیرازه نظام از هم نپاشد. 
 
چرا روسای جمهور ما همیشه در دور دوم به مشکل برمی خورند؟ با نظام، با مجلس و گاهی با ارگان های نظامی. بین مردم مرسوم شده است که می گویند این ها دور اول کار می کنند تا دور دوم رای بیاورند و دور دوم چون نیاز به رای ندارند به فکر جیب خودشان هستند.
 
در همه دور دوم ها روسای جمهور بیشتر رای آورده اند. این بیشتر رای آوردن یک توهم غلط برای تیم رییس جمهور ایجاد می کند. مردم برای بار دوم به این خاطر رای بیشتر می دهند که بگویند می خواهند در دور دوم ثمرات کارهای دور اول را مشاهده کنند. در صورتی که ما فکر می کنیم چون خیلی خوب بودیم رای بیشتری آورده ایم. و اشتباه دوم این است که به سرعت می گوییم ما کجاها گیر داریم؟ دفتر آقا گیر داریم، سپاه گیر داریم... چرا گیر داریم؟ چون ۴سال دوم فقط باید پول بریزیم. خب چرا ۴سال اول یادت نبود که بیایی و بگویی آستلن قدس مالیات بدهد؟ چرا در ۴سال اول یارانه بگیرها را کم نمی کنی؟ چرا مالیات ها در ۴سال اول ۵ درصد می رود بالا اما در سال دوم ۱۵ درصد می شود. تمامش این است که برای ماندگاری باید به مردم سرویس دهد. مخصوصا دو سال آخر به سمتی می روند که جایگاه اپوزیسیون بگیرند، می گویند نذاشتند کار کنیم، خب آن ۶سال را چه کردی؟! تا موقعی که رییس جمهور می نشیند و خبرنگار را می برد دفتر خود و حتی خبرنگار را انتخاب می کند، هیچ چیزی از ریاست جمهوری در نمی آید.
 
محمدحسین حسین نیا
بازدید 1033 بار

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید