نو اصولگرایی
یکشنبه, 01 مرداد 1396 ساعت 21:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
به نام خدا و با سلام 
 
« نو اصولگرایی »
 
آقای دکتر قالیباف امروز در پیامی برای جوانان اصولگرا واژه جدیدی را در عرصه سیاسی کشور رونمایی نمودند و از واژه نو اصولگرایی در پیام خود یاد نمودند .
خلبان ایرباس ۵۶ ساله مشهدی که رشادت‌های فراوانی در جنگ تحمیلی از خود نشان داد و تا رده فرماندهی لشگر پیش رفت ، پله های ترقی را پس از جنگ با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا ، فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یکی پس از دیگری طی نمود .
ایشان عرصه سیاسی را از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ آغاز نمود که شکست آن دوره در سالهای ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ نیز تکرار گردید که البته آخرین آن انصراف اجباری ایشان از ادامه راه بود .
سه دوره شهرداری تهران از ایشان کارنامه ای متفاوت از منظر دوست و دشمن برجای گذاشت ، درخشان از منظر دوستان و فاجعه بار از منظر مخالفان .
اما امروز این عنصر فعال عرصه سیاست ایران با عنوان نمودن تئوری نو اصولگرایی ، خود را آماده می‌کند تا بار دیگر نقش خود را در سپهر سیاسی ایران از نوعی دیگر بیازماید .
بنظر می‌رسد تاسیس حزبی سراسری ، تجمیع نیروهای سرخورده اصولگرای عملگرا ، لیدری بخشی از جریان انقلابی ، همگرا نمودن احزاب همسو در قالب حزبی قدرتمند شاید از جمله اهداف آتی این مرد مبارز انقلابی باشد که همه اینها را زیر پرچم نو اصولگرایی جمع خواهد کرد و خود را آماده می‌کند تا لشگر شکست خورده سیاسی اصولگرا و انقلابی کشور را در یک دوره چهار ساله بازسازی نموده و برای سال ۱۴۰۰ هجری شمسی آماده نماید .
 آقای  روحانی که دوره آخر خود را آغاز میکند و شرایط بسیار دشوار داخلی و بین‌المللی را در پیش روی خود ، دولت و طرفدارانش دارد دیگر رقیب محسوب نمی‌شود و کارنامه اعمال خود را برای  اصلاح‌طلبانی میگذارد که باید مسئولیت هشت ساله ایشان را چه خوب و چه بد  بپذیرند  و خود را برای شخصیتی جدید  آماده کنند ، آیا اینان می‌توانند رقیبی جدی برای این تئوری یعنی نو اصولگرایی که حتما گفتمانی جدید ارائه‌ خواهد داد  باشند ؟
آیا این واژه و مدیریت سیاسی آن و ایجاد رضایت مردم برای سازماندهی سیاسی و اعتماد سازی به جریان نو اصولگرایی بسادگی مدیریت شهرداری تهران خواهد بود ؟ 
حتما آقای دکتر قالیباف خواهد دید که یک کار ده پانزده ساله برای اعتماد سازی لازم دارد که شاید چنین حوصله ای از این مرد دور باشد .
باید منتظر شد و اقدامات این کنشگر سیاسی را دید .
 
سیداحمدنبوی
۹۶/۵/۱
بازدید 1227 بار

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید